Tydzień otwarty dla gimnazjalistów

W dniach 27.02 – 3.03 2017 r. w I Liceum Ogólnokształcącym  z Oddziałami Dwujęzycznymi im. H. Derdowskiego w Kartuzach odbył się Tydzień zajęć dla gimnazjalistów. Od poniedziałku do piątku szkołę odwiedziło ok.400 uczniów z gimnazjów powiatu kartuskiego, zainteresowanych kontynuowaniem nauki w liceum na Klasztornej.

Każdego dnia gimnazjaliści witani byli przez dyrekcję szkoły w auli, gdzie  prezentowana była oferta dotycząca roku szkolnego 2017/2018. Następnie podzieleni na grupy brali udział w 3 zajęciach lekcyjnych spośród fizyki, biologii, chemii, języka obcego. Na zakończenie odbyło się spotkanie na sali gimnastycznej z nauczycielami wychowania fizycznego i pokazy sportowe oraz taneczne w wykonaniu licealistów. Gimnazjalistami opiekowali się uczniowie I LO, najczęściej absolwenci danego gimnazjum, co również budowało dobra atmosferę spotkania. Lekcje były prowadzone interaktywnie i warsztatowo więc gimnazjaliści sami mogli zobaczyć i doświadczyć, czego i w jaki sposób uczą się uczniowie I LO.