Spotkanie z Sędzią

W dniach 13 – 17 marca 2017 roku odbył się Tydzień Edukacji Prawnej organizowany przez  Kuratorium Oświaty w Gdańsku, Sąd Okręgowy w Gdańsku wraz z innymi partnerami. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kilku działaniach poszerzających wiedzę  z zakresu zagadnień prawnych oraz kształcenia w tym kierunku. 2 klasy udały się do Sądu Okręgowego w Gdańsku: klasa Ia humanistyczna na Dzień z Historią,  natomiast klasa If wzięła udział w zajęciach dotyczących mediacji rówieśniczych.

W szkole zajęcia dla klas humanistycznych Ia oraz IIa prowadziła Karolina Kondracka,  Sędzia Sądu Rejonowego w Gdańsku oraz Emilia Hirsz, aplikantka radcowska (absolwentka naszej szkoły). Uczniowie mieli okazję poznać drogę kształcenia, dowiedzieć się na czym polega praca sędziego i radcy prawnego, jakie predyspozycje do wykonywania tych zawodów są szczególnie ważne, jak wygląda strój sędziego i radcy oraz czym się różnią. Rozmowa dotyczyła także rzeczywistych sytuacji uczniów związanych z prawem, gdyż jak obie panie podkreśliły – prawo dotyczy wszystkich aspektów naszego życia. Był też czas na pytania – a tych nie brakowało również po zakończeniu zajęć.