I G na Wydziale Biologi UG

25 kwietnia klasa biologiczno – chemiczna Ig udała się wraz z wychowawcą Ewą Kowaluk i doradcą zawodowym Magdą Plichta na Wydział Biologii UG na zajęcia laboratoryjne.

Uczniowie pod okiem nauczycieli akademickich pracowali w 2 grupach:

Grupa I - "Barwienie i obserwacja preparatów komórek bakteryjnych"

Grupa II - "Bliskie spotkania z cząsteczką życia - izolacja DNA"

Zajęcia odbyły się w ramach programu ,,Poznaj pracę biologa”, realizowanego przez Wydział Biologii. Co roku cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem szkół średnich. Wyjazd był możliwy dzięki współpracy doradcy zawodowego i nauczycieli biologii z koordynatorem programu, dr Krystyną Burkiewicz.

Oprócz udziału w laboratoriach uczniowie również zwiedzili muzeum bursztynu, obejrzeli wystawę ,,Zabójcy bez winy”, ogromny szkielet płetwala zwyczajnego – drugiego co do wielkości zwierzęcia na Ziemi oraz nowość na wydziale – formikarium (pomieszczenie do hodowli i obserwacji mrówek, tu egzotycznego gatunku, Atta cephalotes).

Prawie dla wszystkich była to pierwsza możliwość udziału w zajęciach na uczelni, w dodatku w profesjonalnym laboratorium.