Zajęcia na Wydziale Nauk Społecznych

20 kwietnia klasa humanistyczna IIa udała się wraz z wychowawcą Grażyną Żakowską i doradcą zawodowym Magdą Plichta na zajęcia na Wydziale Nauk Społecznych UG. Prowadził je lubiany przez studentów wykładowca, dr Jarosław Och, a temat dotyczył frekwencji wyborczej i partii politycznych. Nasi uczniowie uczestniczyli w nich razem ze studentami politologii. Wspólne zajęcia, dyskusje w ich trakcie sprawiły, że młodzież miała doskonałą okazję, by doświadczyć akademickiej rzeczywistości.

Nasz udział był możliwy dzięki porozumieniu o współpracy z Instytutem Politologii UG.

Drugim celem wyjazdu było zwiedzenie Biblioteki Głównej UG. Pracownicy Biblioteki oprowadzili po obiekcie, możliwe też było wejście do ciekawych miejsc, takich jak np. czytelnia zbiorów specjalnych zawierająca m.in rękopisy i stare druki oraz pokoje pracy indywidualnej. Uczniowie dowiedzieli się, że do zasobów Biblioteki każdy z nich ma dostęp na miejscu już teraz, a jako studenci będą je mogli wypożyczać.

Większość uczniów po raz pierwszy była na Uniwersytecie Gdańskim.

Zdjęcia są dostępne w galerii