Sukces na Olimpiadzie Solidarności

SUKCES UCZENNICY Z KLASZTORNEJ !

8 czerwca w Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu  odbyła się finałowa gala konkursu „Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii”. Justyna Jelińska z LO na Klasztornej z drużyną województwa pomorskiego zajęła IV miejsce w Polsce!

Drużyna województwa pomorskiego w składzie: Natalia Gołuńska (II LO Chojnice), Patryk Syngierski ( II LO Chojnice) i Justyna Jelińska ( I LO Kartuzy) podczas finału Olimpiady

„Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii” to ogólnopolski konkurs wiedzy historycznej skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Głównym celem konkursu jest podniesienie poziomu wiedzy o historii najnowszej Polski lat 1970-1990. Organizatorami finału IV edycji „Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii” są Fundacja Centrum Solidarności w Gdańsku oraz Ośrodek „Pamięć i Przyszłość”.

Drużyna województwa pomorskiego z opiekunką grupy  panią Edytą Januszewską     i prowadzącą galę finałowa współorganizatorką konkursu, panią Patrycją Marczuk

W konkursie wzięło udział ponad 3 tys. uczniów z całej Polski. Do finału dotarło 48 uczestników . Do  trzyosobowej  drużyny  województwa pomorskiego wyłonionej w podczas eliminacji wojewódzkich w Gdańsku zakwalifikowała się uczennica z LO na Klasztornej – Justyna Jelińska oraz dwoje uczniów z II LO w Chojnicach. Podczas finału, który miał miejsce w Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu,   drużyna z Pomorskiego pod opieką pani  Edyty Januszewskiej, nauczycielki z I LO,  rywalizując z drużynami  z całej Polski zajęła IV miejsce w Polsce ! Gratulacje dla całej drużyny !

Profesor Jerzy Eisler, przewodniczący Komisji Olimpiady Solidarności, podczas gali finałowej w Centrum Zajezdnia