V miejsce w powiatowej licealiadzie piłki nożnej

 

W miniony wtorek odbyły się powiatowe rozgrywki szkół pondagimnazjalnych w piłce nożnej. W zawodach wzięło udział 7 szkół, każda z nich mogła zgłosić 12 zawodników. Rywalizacja toczyła się w dwóch grupach - "A i B ". Grupa A składała się z 4 ekip ( ZSZiO Żukowo , ZSP Somonino , ZSP Sierakowice i gospodarzy turnieju ILO w Kartuzach) Grupa B ( ZSZiO Kartuzy , ZST Kartuzy , ZSP Przodkowo). Nad porządkiem rozgrywek czuława dwójka sędziów z Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Spotkania w grupach były bardzo emocjonujące i obfitujące w piękne bramaki. Bezkonkurencyjne okazał się najlepszy Zespół Szkół Technicznych w Kartuzach,który wygrał w finale z ZSZiO Żukowo 6-0 i w całym turnieju nie stracił nawet jednej bramki.ZST Kartuzy będzie reprezentował powiat kartuski na półfinałach wojewódzkich.

Grupa A

1.ZSZiO Żukowo      9 pkt

2.ZSP Sierakowice    4 pkt

3.I LO Kartuzy         2pkt

4.ZSP Somonino      1 pkt

 

Grupa B

1. ZST Kartuzy           6 pkt

2. ZSZiO Kartuzy       3 pkt

3.ZSP Przodkowo       0 pkt

 

7 miejce - ZSP Somonino

 

mecz o 5 miejsce I LO Kartuzy - ZSP Przodkowo 1:1 ( 2:0 rzuty karne)

mecz o 3 miejsce ZSP Sierakowice - ZSZiO Kartuzy 3:4 

finał - ZST Kartuzy - ZSZiO Żukowo 6:0

 

Indywidualne wyróżnienia : 

Król Strzelców -  Jakub Leszkiewicz ZST Kartuzy

Najlepszy Bramkarz - Patryk Młyński ZST Kartuzy

Najlepszy Zawodnik - Sebastian Wroński ZSZiO Żukowo

 

Najlepsze trzy drużyny otrzymały medale , puchary oraz nagrody rzeczowe dla szkół , a zawodnicy wyróżnieni indywidualnie otrzymali odzież termoaktywną.