Erasmus we Flensburgu

Roześmiani i z głową pełną wspaniałych wspomnień, w minioną sobotę sześcioro uczniów z naszej szkoły wróciło z tygodniowego projektu Erasmus we Flensburgu. W tym uroczym miasteczku na północy Niemiec oprócz drużyny z „Klasztornej” spotkali się również reprezentanci Łotwy, Estonii, Niemiec oraz Szwecji.

Zadaniem uczestników projektu była nie tylko dyskusja w grupach wielonarodowościowych na niełatwe tematy dzisiejszego świata: równość płci oraz wolność słowa, ale także przedstawienie swoich poglądów w formie filmu, scenki rodzajowej lub historii obrazkowej. Efekty swojej intensywnej pracy zaprezentowali przed uczniami szkoły goszczącej, Auguste-Victoria-Schule we Flensburgu. Zespół z Klasztornej wykazał się wyjątkową kreatywnością, oczytaniem i bardzo wysokim poziomem języka angielskiego. Wielkie brawa dla Marceliny Szwaba z 2g, Nikodema Formella i Ariela Grala z 2a, oraz Alicji Szmidka, Moniki Reglińskiej i  Łukasza Warmowskiego z 2e!!