Wolontariat europejski cz.2

16.11. ponownie gościliśmy w szkole naszego absolwenta Mateusza Wiśniewskiego, reprezentującego Stowarzyszenie Morena. Tym razem przyjechał z Nur Şebnem Ersöz oraz Melis Elif Tunç z Turcji,  które przebywają w Polsce w ramach wolontariatu europejskiego EVS Morena (European Voluntary Service). W zorganizowanych przez doradcę zawodowego zajęciach wzięły udział klasy dwujęzyczne Ie, IIe oraz klasa Ig. Turczynki w języku angielskim zaprezentowały ważne i ciekawe informacje na temat swojego kraju, pokazały kilka charakterystycznych elementów stroju, opowiedziały o swoich działaniach wolontariackich w Polsce. Była też krótka lekcja języka tureckiego. To wszystko sprawiło, że uczniowie mogli lepiej i w ciekawy sposób poznać kulturę, tradycje, język innego kraju. Jak sami mówią - było to dla nich nowe, niezwykłe doświadczenie i praktyczna lekcja języka angielskiego.