"Frida Kahlo. Polski wątek"

Do połowy stycznia można w CK Zamek w Poznaniu oglądać wystawę poświęconą meksykańskiej malarce Fridzie Kahlo oraz jej mężowi Diego Riverze oraz innym malarzom i fotografom zainspirowanym jej twórczością. Ekspozycja nosi tytuł "Frida Kahlo. Polski wątek", gdyż nawiązuje do "Wystawy Sztuki Meksykańskiej", która miała miejsce w Polsce w 1955r. oraz prezentuje prace uczennicy Fridy Bernice Kolko, pochodzącej z Polski. Uczniowie I LO, głównie z grup uczących się języka hiszpańskiego Bamiały okazję zapoznać się z twórczością tych hiszpańskojęzycznych twórców oraz dzięki ich pracom poznać bliżej realia Meksyku.
Korzystając z okazji, uczniowie odwiedzili również Muzeum Narodowe w Poznaniu, jedno z najstarszych w Polsce. Podczas oprowadzania z przewodnikiem po trasie TOP 10 ekspozycji uczniowie mieli możliwość podziwiania dzieła współczesnego grafika z nurtu konceptualizmu Romana Opałki, poprzez obrazy akrylowe na kartonie pędzla Stanisława Wyspiańskiego, po wendutystę z czasów Stanisława Augusta Poniatowskiego Canaletto i jemu współczesnego - Bacciaarellego. W dalszej części podziwialiśmy obrazy impresionistów, m.in. znanej szczególnie w Austrii i Włoszech Olgi Boznańskiej i jedyny w Polsce obraz prekursora tego nurtu Cloude'a Monet'a "Plaża w Pourville". Zwiedzanie zakończyliśmy w sali typowych dla baroku polskiego portretów trumiennych.

lista uczstników :

1. Minika Reglińska -2e