Autoprezentacja 2017

VII Powiatowy Konkurs ,,Autoprezentacja”

15 grudnia 2017 roku w I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kartuzach przy ul. Klasztornej 4 odbył się VII Powiatowy Konkurs ,,Autoprezentacja”.

Organizatorem była Magdalena Plichta, doradca zawodowy I LO przy wsparciu Centrum Inicjatyw Edukacyjnych w Kartuzach. W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół: ZSZiO Żukowo, ZSZiO Kartuzy, ZSP Somonino, ZSP Sierakowice, ZSP Przodkowo,  ZST Kartuzy oraz gospodarze I LO Kartuzy. Uczestnicy prezentowali siebie, jako najlepszych kandydatów na wybrane wcześniej stanowiska pracy. Następowały symulowane rozmowy kwalifikacyjne prowadzone przez 2- osobowe jury złożone z bardzo kompetentnych osób – praktyków z zakresu rekrutacji i selekcji. Ocenie podlegały takie elementy, jak: pierwsze wrażenie, sposób argumentacji swojej kandydatury, poprawność dokumentów aplikacyjnych. Niektórzy uczniowie przedstawili własne portfolio kariery oraz próbki pracy. Po każdej prezentacji i rozmowie kwalifikacyjnej członkowie jury udzielali kandydatom informacji zwrotnej, by podkreślić mocne strony prezentacji oraz wskazać drogę dalszego rozwoju.

W podsumowaniu konkursu jury podkreśliło coraz wyższy poziom przygotowania uczestników. Był to dobry sprawdzian  dla uczniów przed prawdziwą rozmową kwalifikacyjną.

Za swój wysiłek i przygotowanie wszyscy otrzymali nagrody finansowane przez                             CIE Kartuzy.

Wyniki:

I miejsce: Sylwia Szreder, ZSZiO Kartuzy, Tomasz Rybakowski ZST Kartuzy