SUKCES PIOTRA GRZYWACZA Z KL.2G

Dnia 23.02.2018 na Uniwersytecie Gdańskim odbył się okręgowy etap 21.edycji międzynarodowego konkursu przemawiania w języku angielskim "Public Speaking Competition", organizowany przez Stowarzyszenie "Otwarte Kaszuby" oraz gdański oddział Stowarzyszenia "The English Speaking Competition".

Naszą szkołę reprezentowali Kaja Karczewska i Łukasz Warmowski z klasy 2e oraz Piotr Grzywacz, 2g. Zadaniem uczestników było przygotowanie i wygłoszenie pięciominutowego przemówienia na temat związany z ogólnym mottem konkursu, brzmiącym "The best way to predict your future is to invent it".

W konkursie wzięło udział 17 uczniów z liceów w Gdańsku, Gdyni, Chojnicach, Elblągu i Kartuzach. Jury wytypowało 6 osób, które zakwalifikowały się do ogólnopolskiego finału. Odbędzie się on 17 marca 2018 w Bydgoszczy. Wśród finałowej szóstki znalazł się uczeń naszego liceum - Piotr Grzywacz z klasy 2g, przygotowujący się do konkursu pod okiem pani Sabiny Kobieli. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy!