Dnia 19 maja 2022r. w ramach programu MEN "Poznaj Polskę" wraz z młodzieżą naszej szkoły mogliśmy ruszyć w trasę śladami wielkiego Polaka - bł. Stefana Kard. Wyszyńskiego

 

Dnia 19 maja 2022r. w ramach programu MEN "Poznaj Polskę" wraz z młodzieżą naszej szkoły mogliśmy ruszyć w trasę śladami wielkiego Polaka - bł. Stefana Kard. Wyszyńskiego. Zaczęliśmy od Gietrzwałdu - miejsca objawień Matki Bożej, gdzie często bywał Prymas Tysiąclecia. Potem ruszyliśmy do Olsztyna zwiedzając XIV-wieczną Bazylikę Konkatedralną św. Jakuba. Kolejnym miejscem na mapie naszego zwiedzania było Muzeum Archidiecezji Warmińskiej im. bpa Jana Obłąka. Wyjazd był dla nas cenną "lekcją w drodze", młodzież brała czynny udział pytając o wiele rzeczy.  Dzięki tej nietypowej "lekcji" mogliśmy poznać historię dziedzictwa kulturowego naszego narodu, a także dziedzictwa wiary, która w tę historię jest wpisana.

 

 

MEiN
PolskiLad
poznajPolske
KATEDRA
MUZEUM
MUZEUM2
w22
w23