Konkurs Języka Angielskiego "IDIOMS? My cup of tea!"

 

Dnia 27.02.2023 w naszej szkole odbył się II Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego "IDIOMS? My cup of tea!' W zmaganiach wzięły udział 4 szkoły średnie z powiatu kartuskiego: ZSP Sierakowice, ZSZiO Żukowo, ZSZiO Kartuzy oraz I LO Kartuzy. Naszą drużynę reprezentowały Kinga Reglińska (4e) oraz Julia Lewków (1g). Uczniowie musieli wykazać się znajomością angielskich idiomów. Na początku rozwiązywali indywidualnie test transformacji, a następnie drużynowo zmagali się z tłumaczeniami oraz testem Kahoot. Po trzech konkurencjach na pierwszym miejscu znalazły się ex aequo drużyny ze Wzgórza i Klasztornej. W dogrywce musieliśmy uznać wyższość naszych przeciwników.
 
Ostateczna klasyfikacja:
I miejsce ZSZiO Kartuzy
II miejsce I LO Kartuzy
III miejsce ZSP Sierakowice
wyróżnienie ZSZiO Żukowo
 
 
1
3
4
6
8
9
10