Dzień Otwarty na GUM

6 kwietnia klasy biologiczno – chemiczne Ig oraz IIg udały się wraz z wychowawcami Ewą Kowaluk, Bożeną Wesołowską i doradcą zawodowym Magdą Plichta na Dzień Otwarty Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Swoją wędrówkę rozpoczęli od Wydziału Farmacji, gdzie pod okiem studentów i nauczycieli akademickich poznali poszczególne katedry. Następnie przejazd do budynku Collegium Biomedicum, gdzie uczniowie wysłuchali wykładu oraz mieli możliwość rozmowy z wykładowcami i  studentami różnych kierunków przy stoiskach poszczególnych katedr i kół naukowych. Dzięki tym rozmowom dowiedzieli się m.in. czego uczą się studenci podczas studiów, jakie maja dodatkowe możliwości rozwoju, działając w kołach naukowych. Poza tym poznali rozmieszczenie wydziałów na terenie Gdańska, co w przyszłości będzie dla nich wielkim ułatwieniem.