Projekt Pomorska Akademia Kompetencji Obywatelskich

Rozpoczęliśmy szkole realizację projektu PAKO Projekt Pomorska Akademia Kompetencji Obywatelskich. Organizatorem jest Instytut Debaty Publicznej. To projekt finansowany ze środków rządowych NIW CRSO i odbywa się pod patronatem Pomorskiego Kuratorium Oświaty. Bierze w nim udział 12 szkół ponadgimnazjalnych z województwa pomorskiego. Jego celem jest wyposażenie uczniów w wiedzę i umiejętności z zakresu kompetencji obywatelskich i społecznych.

W pierwszym etapie grupa uczniów wzięła udział w szkoleniu, podczas którego uczestnicy nabywali podstawowe umiejętności w zakresie argumentacji i perswazji. Prowadził je Tomasz Solarski, kierownik zespołu szkoleniowego.

Przed uczniami szereg prelekcji i debat prowadzonych przez doświadczonych ekspertów: kadrę akademicką, trenerów biznesu i Mistrzów Polski Debat.